Ragbistky STRONG GIRLS mají své první hráčky v reprezentaci ČR U16!

Kamenická Karolína Blažíková a Karolína Rálková z Velkých Popovic v národním dresu.

Do reprezentačního výběru ČR dívek do 16 let byly pro podzimní turnaj v německém Heidelbergu povolány také hráčky STRONG GIRLS Karolína Blažíková z Kamenice (na fotce s míčem) a Karolína Rálková z Velkých Popovic. V širším výběru jsou i další hráčky STRONG GIRLS Veronika Antošová z Brtnice, Barbora Milotová z Kunic a mladá naděje Vanesa Soustružníková z Mnichovic. Trenér SG ragbistek Josef Bláha nominaci okomentoval: „ Povolávák holek do reprezentace je obrovský úspěch pro celý náš klub, jelikož náš tým tvoří holky posbírané z vesnic, které se snažíme naučit hrát ragby a to velice krátkou dobu. Nominaci si musí už vybojovat samy v konkurenci s hráčkami z tradičních ragbyových klubů z Čech, Moravy a Slezska, které často hrají ragby již od útlého dětství a jsou ostřílené chlapeckou konkurencí. Na druhou stranu jsou naše holky jasným důkazem toho, že toho může docílit každá dívka z jakékoliv vesnice, pokud tomu dá vůli, píli a srdce. S ryze dívčím ragbyovým klubem jdeme naprosto ojedinělou cestou, o to víc nás těší stálá důvěra a podpora od firmy ATT INVESTMENTS, se kterou jsme podepsali spolupráci na další 3 roky.“

KAROLÍNA BLAŽÍKOVÁ A KAROLÍNA RÁLKOVÁ

Jaká byla tvá první reakce na povolání do reprezentace ČR?

KB: Když jsem si přečetla, že jsem nominována do reprezentace, splnil se mi sen a cítila jsem radost, že mohu mít českého lva na hrudi. V životě by mě nenapadlo, že já obyčejná holka z vesnice, budu moci v nějakém sportu reprezentovat Českou republiku.

KR: Byla jsem šťastná, ale taky jsem měla strach, jak to všechno zvládnu společně se školou. Letos jsem nastoupila na Pražskou taneční konzervatoř a škola je dost náročná.

2. Jak sis turnaj v Heidelbergu užila?

KB: Byl to velice těžký a vyrovnaný turnaj a dal mi hodně herních zkušeností. Celý turnaj byl zorganizován na vysoké úrovni a bylo moc prima potkat holky i z jiných zemí. Mám dobrý pocit ze svého výkonu a doufám, že jsem s národním týmem nejela naposledy. Motivuje mě to makat ještě více v našem klubu.

KR: Bylo to super. Sešla se nás skvělá parta a bylo zajímavé změřit síly s holkama z ciziny. Mám, před sebou ještě hodně práce.

3. Jaké místo v tvém životě zaujalo ragby?

KB: Na prvním místě je samozřejmě rodina a ragby beru jako sport, který mě baví a při kterém se cítím dobře. Máme v Kamenici a Velkých Popovicích skvělou holčičí partu. Můžu si dovolit říct, že můj tým je má druhá rodina.

KR: Po škole je pro mě ragby to nejdůležitější. I v dospělosti se chci pořád tomuto sportu věnovat.