Svíčky, vůně, výklad karet, to mě nabíjí fyzicky i psychicky, říká volejbalistka Nausch Sluková

Hvězda českého plážového volejbalu Markéta “Maki” Nausch Sluková využila volnějších dnů během pandemie koronaviru k tomu, aby se mohla věnovat svým oblíbeným koníčkům. Mezi ty mimo jiné patří aromaterapie či výklad karet. V rozhovoru pro ATT Sport Zone mluvila také o plánování těhotenství či o tom, čím se nejraději odmění po vydařeném turnaji.

Jaké byly vaše sportovní začátky?

Začínala jsem s tanečkama a sportovní gymnastikou. Chvilku jsem dělala i rocknroll, ale to opravdu jen pár měsíců. V jedenácti letech ale definitivně vyhrál volejbal a pak už jsem zůstala jen u něj.

Některé děti nemají rádi písek, protože jim není příjemný, a tak je pro ně plážový volejbal či fotbal na první dobrou nevhodný sport. Neměla jste někdy něco podobného?

Nikdy mi písek nevadil, ani když jsem byla prcek a ani když jsem se začala naplno věnovat plážáku. Na dovolenou bych do tepla na pláž klidně jela, naopak si dost užívám, když na ni mohu jen chvilku ležet a nesportovat. Ale určitá pracovní degenerace tam je. Koukám na hloubku a texturu a hned analyzuji, jak by se na něm asi skákalo.

Markéta (vpravo) se svou parťačkou Barborou Hermannovou (oficiální facebooková stránka Sluková & Hermannová).

Máte tedy raději dovolenou u moře? Nebo v horách?

Mám moc ráda obojí. Jak aktivní dovolenou v horách, tak válení a čtení knížek u moře. Nejideálnější relax jsou pro mě hory, třeba v Rakousku, s manželem a našimi dvěma fenkami. To je moje.

Všiml jsem si, že se zajímáte o aromaterapii či výklad karet. Co vás na tom konkrétně nejvíce baví?

Je to pro mě čistě zábava. Miluju vůně, esenciální oleje mají sílu člověku pomoci jak po fyzické, tak i psychické stránce. Baví mě objevovat nové věci, medicinské karty používám už pár let.

Měla jste na tyto aktivity kvůli vynuceným volnům spojeným s pandemií koronaviru více času?

Ano, určitě. Já totiž i ráda čtu, vařím, chodím na dlouhé procházky do přírody, skládám puzzle a tak. Na to vše teď bylo více času a moc jsem si to užila.

Vy jste nedávno mluvila o svých sportovních plánech, kdy jste plánovala po olympiádě v Tokiu miminko. Poté by šla sportovní kariéra stranou?

Návrat na kurty jsem po Tokiu definitivně nevyloučila. Uvidíme, jak na tom budu já, miminko a vůbec, jestli na to bude chuť a podmínky tak, aby to dávalo smysl. Co přesně bude po konci kariéry, to ještě přesně nevím. Mám ale spoustu nápadů. Uvidíme, který se mi podaří zrealizovat.

A na závěr bych se rád zeptal, co vám dokáže udělat největší radost? Čím se třeba odměníte za povedený turnaj? 

Miluji svíčky, řetízky, korálky, naúšničky a podobné holčičí věci. Občas se tedy odměním novým kouskem.


Autor: LJ