CDHF: PO SRAZU REPREZENTACÍ PŘIJDE BESKYDSKÝ POHÁR

130 hokejbalistů a hokejbalistek se o Velikonocích sešlo na kempu českých reprezentačních výběrů. Ve dvou ostravických arénách v sobotu a neděli probíhaly tréninkové jednotky, taktické porady i přípravné duely. V permanenci byly týmy Mužů, Žen, Masters mužů, Masters žen i Junioři. Naše národní výběry čekají MS v Hodoníně a v Dominikánské republice a podle toho vypadala i účast a intenzita beskydské přípravy.

OSTRAVICE-REPREZENTACE

Zatímco Juniory čekají další přípravné srazy a turnaje- trenéři Mužů, Masters a Žen již své nominace na domácí Mistrovství světa v Hodoníně 3-3 určili. Naši Masters zde obhajují zlaté medaile z Finska. Muži i Ženy v zemi tisíce jezer skončili stříbrní a tentokrát míří ještě o stupínek výše. Na přelomu června a července tedy na Moravě uvidíme tyto vyvolené:

HVĚZDOU I PATRONEM MS JE DAVID PASTRŇÁK
ČESKÉ LVICE PRO HODONÍN
NEZASTAVITELNÍ MASTERS
HOKEJBALOVÝ SVÁTEK

Po reprezentačním srazu jsme pochopitelně vyzpovídali i naše trenéry. Šéftrenér federace CDHF René Slanina byl s kempem nadmíru spokojen: “Naši borci na kempu předvedli kvalitu, maximální nasazení a nic si nedarovali. Za pár let jsme se v trojce opravdu posunuli a naše hra má pevné obrysy. Do Hodonína budeme skvěle připraveni.”

TRENÉŘI SLANINA A ZADÁK

Marek Tymeš má na povel ženské týmy: “Je skvělé, že se nám sešlo 45 hráček a nebyly žádné omluvenky. V Hodoníně se hraje 15+2 což je pro holky nominačně trochu kruté, ale máme v listopadu ještě MS v Karibiku a tam se představí Ženy i Masters Ženy. Kvalita holek i naše zázemí je super a jsme nadšeni jak hokejbal žije!”

MAREK TYMEŠ A NAŠE ŽENY

Závěrečné slovo má prezident naší federace Miroslav Zadák: “V Ostravici bylo vysoce konkurenční prostředí a to mě opravdu těší. Hráči rostou a my můžeme vybrat ty nejlepší. Hokejbalová komunita k nám našla cestu a trojkový formát je evidentně baví. Máme velké množství akcí pro mládež od turnajů pro různé věkové kategorie až po Světové Hry Mládeže pod hlavičkou UNESCO, kde bude mít hokejbal premiéru. https://unitedworldgames.com/ Tohle kluby pochopitelně zajímá a do blízkého Rakouska mohou jezdit každoročně. V dospělých kategoriích máme turnaje zcela plné a na tom nejbližším uvidíte i naše reprezentace v plné přípravě na Hodonín. Stavíme nové areály, aby jsme našemu sportu zajistili budoucnost. Naše cesta je daná a mám z toho opravdu radost.”

BESKYDSKÝ POHÁR