GEMMEDICAL: NOVÝ PARTNER NAŠICH SPORTOVCŮ

GEMMEDICAL je česká firma působící v oblasti sportu, rehabilitace i fyzioterapie. V roce 2014 ji založila Michaela Votýpková, zdravotník a sportovní nadšenec. Během prvních pár let ladila GEMMEDICAL tejpovací pásku dle požadavků odborníků i potřeb zákazníků. Vlastnosti a účinky tejpů potvrdila studie na Univerzitě Palackého v Olomouci.

K hlavní a propracované tejpovací pásce se postupně doplnily produkty, které úzce souvisí s úlevou od bolesti bez zbytečné chemie a zdravým životním stylem. Tejpy, ortézy, cvičební pomůcky jsou pevně spjaty s vizí společnosti GEMMEDICAL a sportem.

Každý turnaj a zápas se neobejde bez dobré přípravy a my všichni sportovci víme, že bez dobré péče o naše svaly a klouby může přijít zranění, které nás odstaví na delší čas. Tejp je dokonalá podpora, opora, která dokáže urychlit rekonvalescenci i podržet během tréninku či zápasu. Naše služby i produkty podporují sportovní disciplíny jako:

GOLF – Lákavý sport, čas strávený v přírodě. Z pohledu naší firmy jde o sport kde tejpy zaujmou své prvenství zvláště namáhaným zádům. Ne vždy se podaří ten krásný ladný švih a právě pokud jdeme do úderu silou se záda prostě ozvou. Tejp jako prevence vzniku bolesti z přetížení je dokonalým pomocníkem. Stejně tak přetížené předloktí se golfistům nevyhne, také bolest trapézů aj.

STANISLAV MATUŠ

TENIS – pro náš tým jedna ze srdcových záležitostí, kdy tejpy hrají svůj prim při bolesti předloktí i ramene. Nejen mladé tenisty často trápí i kolena, která jsou tenisem velmi namáhaná. V tomto případě jsou tejpy obrovským pomocníkem. Zpevní koleno a umožní podávat ty nejlepší výkony!

ATT ŠAMPIÓNKY

CYKLISTIKA – využití tejpů v cyklistice je velmi široké, v závislosti na jednotlivých odvětvích. Obecně můžeme říci, že nejčastěji ocení cyklisté pomoc tejpů zejména v oblasti dolních končetin (lýtka, kolena, stehna) a zad.

ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM
Processed with Focos

FOTBAL – fotbal se vyznačuje rychlým během, prudkými změnami směru a výskoky do výšky. Většina fotbalistů má zkušenosti se zraněními kotníků, kolen i svalů v oblasti stehen a tejpy jim pomáhají co nejrychleji se vrátit na hřiště i jako prevence výše zmíněných zranění.

HOKEJ – hokej je náročný sport na všechny části těla, proto profesionální i amatérští hokejisté využívají tejpy na všechny části těla – od podvrtnutého zápěstí, přes bolavá kolena, až po výrony kotníku.

AUTOMOBILOVÍ ZÁVODNÍCI – v automobilovém sportu závodníci překonávají velké přetížení a díky tvrdým podvozkům závodních speciálů čelí prudkým nárazům, které působí obrovský nápor především na páteř. Díky tejpům je možné stabilizovat nejvíce namáhanou krční páteř a odlehčit přetíženým svalům, ale i podpořit ostatní segmenty páteře nebo ulevit bolavým rukám z řízení.

FILIP MAREŠ

HOKEJBAL, FLORBAL – ač se jedná o dva rozdílné druhy sportu, zatížení pohybového aparátu je velmi podobné a hokejbalisté i florbalisté trpí velmi podobnými obtížemi. Tejpy řeší především poranění dolních končetin, jako jsou distorze hlezna, poranění kolenních vazů a menisků, částečné či úplné ruptury svalů. Další velmi namáhanou částí těla jsou horní končetiny – předloktí, oblast ramen a u některých sportovců pak také šíje.

REPREZENTACE V HOKEJBALE
GORILY PLZEŇ

RAGBY – mezi nejčastější zranění v rugby patří natažené svaly, odřeniny či pohmožděniny, dále různá poranění kloubů. Často se tedy hráči a hráčky tejpují v oblasti ramen, rukou, kolen a kotníků, ale tejpy používají jednotlivci i různě jinde po těle.

STRONG GIRLS

KARATE – karate je velmi náročný a komplexní sport a i zde tejpy nacházejí bohaté uplatnění. Nejčastěji jsou využívány jako prevence zranění a podpora svalů i kloubů jakékoliv části těla, které jsou extrémně zatěžovány.

BĚH – u běžců můžeme vidět tejpy asi nejčastěji ze všech sportů. Většina z nich tejpy využívá při bolestivých syndromech způsobených přetěžováním dolních končetin, jako je např. “běžecké koleno”, “skokanské koleno” nebo jako prevenci či součást léčby poranění kloubů dolních končetin.

Naší plné podpory se vám dostane i na MS v hokejbale v Hodoníně v červnu 2023 nebo online všem sportovcům a příznivcům ATT Investments na stránkách s produkty www.gemmedical.cz (nebo .sk pro Slovenskou Republiku) a workshopy připravené nejen pro sportovce na www.jaktejpovat.cz se slevovým kódem ATT. Tento web spustíme na startu ledna. Všichni u nás v Gemmedical se těšíme, že přispějeme k medailím a pohárům všech sportovců z ATT SPORT ZONE.

PARTNER HOKEJBALOVÉHO MS