CDHF 2024: HOKEJBALOVÝ ROK PLNÝ VÝZEV

Nová hokejbalová sezona již klepe na dveře. Česká federace trojkového hokejbalu má za sebou úspěšný rok a v tom novém ji čeká velký počet výzev na reprezentační i klubové scéně. Opět tu máme program pro hokejbalisty všech věkových kategorií od mládeže až po elitní veterány a veteránky. Rozjíždí se ligové soutěže se silným partnerem v zádech, naše děti se opět představí na obří sportovní akci v Klagenfurtu, znovu nás čeká čtyřkový formát na vlnách Karibiku. Vrcholem trojkové sezony je pak jednoznačně Světový pohár v Mont-Tremblant u Montrealu, kde se sejdou nejlepší světové výběry v historii.

REPREZENTAČNÍ ÚTOČNÍK MATĚJ FRAŇO NA DOMÁCÍM MS

10 SAD MEDAILÍ

Přesně tolik sad medailí získali naše reprezentační výběry v loňském roce na dvou Mistrostvích světa pořádaných světovou federací WBDHF. Drahé kovy tak mají doma sportovci v sedmi věkových kategoriích výběrů České republiky.

MS 3-3 HODONÍN + MS 4-4 DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

ZLATO 3X / STŘÍBRO 4X / BRONZ 3X

A které medaile jsou ty nejcennější? Tak například zlato našich Masters na domácím MS v přímém přenosu O2 TV SPORT před plným hodonínským hledištěm. Či zlatá jízda našich mužů v dominikánské republice, kde hráli neskutečnou čtyřku? Stříbro a bronz stále se zlepšujících žen? Nadějné bronzové juniorské výběry? Se státním znakem na prsou je třeba si vážit úplně všech. Rok 2023 hodnotí federace v tomto směru za nadmíru úspěšný.

BRONZOVÍ JUNIOŘI Z MS V HODONÍNĚ
ZLATÍ MUŽI Z KARIBIKU
ČESKÉ LVICE JSOU KAŽDÝM ROKEM LEPŠÍ

REPREZENTACE 2024

CDHF realizační tým bude mít opravdu napilno. Reprezentace totiž čekají 3 velké světové akce v dalekých destinacích. A vrcholem bude hned ta první v kanadském horském středisku Mont-Tremblant poblíž Montrealu. Na světovém poháru se zde sejde absolutní špička světové trojky ve všech kategoriích. Na sedm místních hřišť vysílá Česká republika hned 6 výběrů. V minulosti jsme zde byli 2x druzí a vyhrát zde by znamenalo hokejbalovou nesmrtelnost. Po tom co jsme Québec porazili v Karibiku se rivalita mezi lídry světové trojky ještě zvýšila. Těšíme se na top kvalitu v každém utkání.

BERMUDY A SANTO DOMINGO

Náročný program bude pokračovat na podzim, opět daleko za mořem. Pro velký úspěch se MS 4-4 bude konat každý rok a tentokrát zavítáme do hlavního města dominikánské republiky, kde budeme v pěti kategoriích obhajovat dvě zlaté medaile. V rámci slavného Burrows cupu se podíváme i na bermudské ostrovy, kde se hraje trojkový formát. CDHF trenérský štáb má na podzimní nominace stále ještě čas a opravdu je o co hrát. Pláž a trojkový hokejbalový formát k sobě prostě patří a skvěle pasuje.

SVĚTOVÉ HRY MLÁDEŽE

Kromě vlastních ligových soutěží v turnajovém formátu se naše mládež opět dočká monstrózní akce v rakouském Klagenfurtu. CDHF je na UNITED WORLD GAMES již etablovanou značkou a do místní sportovní rodiny vysíláme letos až 1000 mladých sportovců. Co se týká hokejbalové části tak chlapci a děvčata změří letos síly v těchto trojkových kategoriích pod patronátem UNESCO.

KLUCI U13 U15 U17

HOLKY U17 U19

CCM LIGA A DALŠÍ TURNAJE

Klubová scéna také utěšeně roste a je založena na turnajovém formátu. Sezonu otevře tradiční Moravia Open již v půlce února v Ostravici a v srpnu uzavře největší evropský turnaj Mamut cup. Po jednáních s partnery vzniká i nová ligová soutěž CCM LIGA 3-3. Ta se bude hrát rovněž turnajovým formátem a série turnajů vyvrcholí v srpnu velkým eventem CCM LIGA – FINAL 6 za účasti tří televizních stanic. Zde najdeme nového hokejbalového mistra 3-3 . Ani naše ženy nepřijdou zkrátka a jejich cesta začíná na začátku března prvním ročníkem ELVA CUPU.

TÍMTO POVAŽUJEME SEZONU 2024 ZA ZAHÁJENOU