CDHF: MORAVIA A ELVA STARTUJÍ KLUBOVOU SEZONU

MORAVIA OPEN&ELVA CUP. TROJKOVÝ HOKEJBAL SE OPĚT HLÁSÍ A DVA VELKÉ TURNAJE ZAHAJUJÍ SEZONU 2024. MUŽI I ŽENY JSOU ZPÁTKY V AKCI. MORAVIA OPEN UŽ TENTO VÍKEND PŘEDSTAVÍ 13 KLUBŮ MUŽŮ A MASTERS A NA STARTU BŘEZNA PAK SVĚTLO SVĚTA SPATŘÍ ELVA CUP, KDE UVIDÍME 8 ŽENSKÝCH HOKEJBALOVÝCH VÝBĚRŮ.

MORAVIA OPEN

Klasický formát Moravie přivádí do ostravické arény 7 českých a 6 slovenských klubů ve dvou kategoriích. V mužích je opravdu těžké hledat favorita. Hodně se očekává od pardubických Stars, tradičně silné výběry mají Karviná a Silesia. Černým koněm pak mohou být Jets Nitra. V Masters 35+ je převaha slovenských týmů a konkurovat SK Central týmům či Autosu bude zřejmě silný český výběr pod hlavičkou Třebíze. Start trojkového roku 2024 komentuje i předseda federace Jaroslav Homola: ” Letošní sezona je opravdu bohatá na reprezentačním i klubovém poli. Jsem rád, že ji otvíráme právě zde v Ostravici. V konfrontaci se slovenskými týmy můžeme vidět v akci adepty reprezentačního dresu a pokročit v nominaci na nabitý World Cup v Montrealu. Ale tento turnaj je i o setkávání osobností a legend našeho sportu. Hodně zábavy všem.”

ELVA CUP

Přípravy na březnový Elva Cup jsou momentálně v plném proudu a bude se jednat o největší ženský trojkový turnaj na našem území. Zeptali jsme se šéfa ženské sekce CDHF Michala Tótha : ” Máme nachystaný opravdu velký ženský hokejbalový turnaj. Účastní se ho 6 hokejbalových a 2 hokejové kluby. Vše je předzvěstí trojkové hokejbalové ligy, kterou chceme rozjet. Jsme rádi i za spolupráci s hokejovými kluby. Dává nám to větší možnosti i konkurenci při výběru hráček pro reprezentaci.”