ATT GORILY PLZEŇ V PŘÍPRAVĚ

Gorily po roce obsadily sportoviště v Jindřichovo Hradci

Jak už se ve florbalovém klubu Gorily Plzeň stalo zvykem, i letos malí florbalisté vyrazili do Jindřichova Hradce, aby zde absolvovali týdenní soustředění plné nejen florbalové, ale i fyzické přípravy. Na jih se tentokrát vydalo přes 70 mladých sportovců a více než 10 trenérů.

Během kempu byli kluci i holky rozděleni do tří výkonnostních skupin a během dne využívali jak malou i velkou sportovní halu, tak i atletický stadion, fotbalové hřiště nebo například plavecký bazén.

“ Zázemí, které máme v Jindřichovo Hradci je fantastické, máme zde k dispozici nadstandardní podmínky, sportoviště máme defacto sami pro sebe a logistika je tak mnohem jednodušší. Důležití jsou také lidé, kteří se o nás v Jindřicháči starají. Jak kuchyně, kde není problém se na čemkoli domluvit, a změnit jídelníček i během týdne. Tak lidé na sportovištích, kteří nám každoročně poskytnou nadstandardní množství prostorů pro děti i trenéry. Díky těmto podmínkám se tak můžeme rovnat i velkým klubům.” Komentuje pobyt v Jindřichově Hradci šéftrenér Matěj Surák.

Během kempu navštívili Gorily dva vzácní hosté s bohatými zkušenostmi s top světovým florbalem. Jedním z nich byl Martin Forman, který se jako trenér v loňské sezóně se Švédským Kalmarsundem probojoval až do finále Švédské SSL (nejvyšší švédská soutěž). Druhým byl kouč, který má bohaté zkušenosti nejen z Českých top klubů, ale i ze Švýcarska, Míra Vybíral. Ten momentálně působí jako sportovní manažer u Buldogs Brno.

Oba si pro děti připravili dopolední i odpolední blok tréninků, kde jim představili nová cvičení a předali spoustu informací o hře v útočném pásmu a aktivitě do útoku. Večer pak zasedl kompletní trenérský štáb, aby s Martinem a Mírou probrali tréninkové metody a postupy. Pro realizační tým bylo toto setkání velkým přínosem. Klub bude nadále s oběma trenéry v kontaktu a plánuje další společné akce.

Celé soustředění, během kterého si všechny děti sáhli na dno bylo zakončeno pátečním turnajem smíšených týmů, který si všichni parádně užili.

A co Gorily čeká dál? Už příští pátek startuje v Praze výběrový turnaj s názvem Salming Cup kam jsou každoročně zvány jen týmy z top 16 ČR a kde letos nastoupí hned 3 týmy s Gorilou na dresech. Do boje tak vyráží elévové, mladší žáci a starší žáci. Současně v Plzni proběhne herní soustředění dorostenců a mužského A týmu, které bude proloženo například i přátelskými utkáními.

Září pak odstartuje již tradičním Turnajem Gorila. Do Plzně letos zavítá na 70 týmů z celé České Republiky, které změří své síly na téměř všech Plzeňských halách a užijí si tak turnaj s parádní atmosférou ve městě piva, kultury a hlavně sportu. Klub Gorily Plzeň zkrátka nezastavuje a neustále se snaží pracovat na dalším progresu. Další článek přineseme po odehraných turnajích. Děkujeme za podporu