Foto: Lukáš Jůdl

Rytíři představili nadační dresy. Pozůstalým po útoku v ostravské nemocnici pomůže jejich dražba!

Knights Foundation je název nadace, kterou zaštiťuje hokejový klub Rytíři Kladno. Na transparentním účtu nadace je už přes 300 tisíc korun. A co s nimi dál? To vedení kladenského klubu poodhalilo na tiskové konferenci, kde také poprvé ukázalo speciální nadační dresy, ve kterých Rytíři odehrají 3. března speciální nadační utkání.

Černá barva většinou nevěstí dobré věci, ale v tomto případě je opakem pravda. Rytíři oblečou poprvé v historii černé dresy, které však následně pomohou dobré věci – jsou totiž součástí projektu Vězeňské služby, která chce pomoci rodinám dvou svých bývalých příslušníků, kteří nepřežili prosincový útok vraha v ostravské nemocnici.

Sbírky, do které poputují prostředky z aukcí sportovních dresů, se účastní vedle Rytířů také řada fotbalových a hokejových klubů. Namátkou třeba Sparta Praha, Zbrojovka Brno či hokejový Litvínov, tedy samá silná jména českého sportu. „Rozhodli jsme se podpořit úsek vězeňské služby. Přijde mi, že se na tuto sekci zapomíná a nemluví se o nich tak jako například o hasičích či záchranných složkách. I proto bude vězeňská služba součástí velkého otevíracího ceremoniálu právě na nadačním utkání,“ uvedl marketingový manažer Rytířů Jiří Kalla.

Zmíněné nadační utkání odehraje Kladno 3. března proti Mladé Boleslavi. Je to zároveň poslední domácí utkání Rytířů v základní části extraligového ročníku 2019/20. Během něj budou moci fanoušci podpořit dobrou věc také koupí plyšáků za symbolických 50 korun, které budou po prvním vstřeleném gólu Kladna házet na ledovou plochu.

Během utkání pak bude k dispozici řada dalších možností, jak podpořit konto nadace, ze kterého pak pomohu vybrané prostředky těm, kteří je potřebují a někteří se osobně zúčastní onoho nadačního zápasu. Tak co, jak se vám líbí nadační dresy? A zejména celá hluboká myšlenka tohoto projektu?Autor: LJ