Zdroj: Josef Poláček (Rytíři Kladno oficiální)

Prohry Rytířů? Neodepisujte je, zápas s nimi nebyl vůbec lehký, varují soupeři z Hradce Králové!

Prohry 2:6 a 2:5. Rytíři si určitě představovali lepší vstup do extraligové sezony. Na hře kladenského týmu byla znát spousta negativních aspektů, ale sem tam se mihl i nějaký ten světlý moment. Sezona navíc teprve začala a zajíci se počítají až po honu, na čemž se shodují soupeři z Hradce Králové, kteří si hru Kladna pochvalovali.

Hokejisté Hradce Králové na kladenském stadionu vyhráli 5:2 a po zápase měli dobrou náladu. “Kladno bych ale určitě neodepisoval. Hrálo nepříjemný hokej a my se na tu výhru pořádně natrápili. Jen špatně vstoupili do soutěže, ale to vůbec nic neznamená,” upozornil Petr Svoboda, trenér Mountfieldu.

A s jeho slovy se ztotožnil i gólman Hradce. “Z pohledu brankáře bylo hodně těžké chytat takový zápas, jaký jsme tady na Kladně odehráli. My jsme Kladno moc nepouštěli do zápasu a tak jsem se do toho nemohl dlouho dostat. Musím pochválit naše kluky, kteří kladenským neumožnili nic moc vytvořit,” řekl na úvod Marek Mazanec.

Marek Mazanec v bráně Hradce (zdroj: Josef Poláček – Rytíři Kladno oficiální).

Tomu sebral čisté konto v polovině utkání Brendan O’Donnell. “To byl krásný přesilovkový gól, velmi povedená kombinace,” chválil Mazanec souhru kanadského útočníka s přihrávajícím Réwayem. “Druhý gól byl pak takový náhoďák,” doplnil.

Hru Kladna ale Mazanec celkově chválil. “Sice se Rytíři zmohli jen na dva góly, ale jinak se mi moc líbilo, jak bojovali a s našimi se sráželi. Já si myslím, že fanoušci viděli hezký zápas,” říkal Mazanec.

A jak by herní styl Kladna bývalý gólman Nashvillu či Rangers popsal? “Skvěle přizpůsobili hru jejich úzkému kluzišti. Hrají to takovým kanadským stylem, kdy si to nahodí do pásma a ženou se za tím. Jsou opravdu bojovní a nedají jediný puk zadarmo,” dodal Mazanec.

Velký rozhovor s Markem Mazancem vydáme v průběhu tohoto týdne. A o čem bude? Mimo jiné i o vztazích mezi gólmany bojující o místo v prvním týmu NHL!


Autor: LJ