FILIP MAREŠ: OD SPOLUPRÁCE S ATT INVESTMENTS OČEKÁVÁM SPOLEČNÁ VÍTĚZSTVÍ

Náš nový partner a člen ATT sportovní rodiny ukázal hned v prvním závodě Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích  velkou sílu a ambici. Rallye jezdec Filip Mareš v obrovsky náročné Valašské Rallye dokázal v aprílovém počasí vybojovat druhé místo! Úspěšná posádka MAREŠ-BUCHA je momentálně lídrem absolutní klasifikace mistrovství České republiky v rallye před Janem Kopeckým!

„Valaška byla hodně náročná. Počasí si s námi už od shakedownu pohrávalo a volba pneumatik byla celý víkend náročná. Někdy se nám jí podařilo trefit dobře, jindy to bylo horší. V sobotu bylo hodně vytahaného bahna a v neděli to bez kompromisu v obutí podle mě ani nešlo. Po první etapě jsme nebyli od vedení daleko, proto jsme i s volbou obutí trochu zariskovali a pokusili se stáhnout naší ztrátu. Nedělní ráno nám ale úplně nevyšlo. Odpoledne jsme ale s pneumatikami zariskovali ještě víc a vyplatilo se to. Do poslední sekce jsme vyrazili se čtyřmi slicky, ale jen s jednou mokrou rezervou. Když pak začalo už před startem Juřinky docela hustě sněžit, nebyl jsem příliš optimistický. Juřinka nám ale vyšla a tu jednu mokrou pneumatiku jsme s Radkem nasadili až na poslední RZ. Radar mi totiž ukazoval, že bude sněžit nebo pršet zrovna v době, kdy budeme na trati. Nakonec se podmínky střídaly, ale na vodě jsme jeli až posledních 5 kilometrů a to bylo opravdu hodně těžké,“ komentuje průběh soutěže Filip Mareš, který zaznamenal během závodu tři dílčí vítězství na rychlostních zkouškách.

„S výsledkem i výkonem celého týmu jsem spokojený. Vítězství nám uteklo sice o kousek, ale byl to pro nás první společný start v novém týmu a víme, kde se můžeme ještě posunout kupředu. O moc lepší vstup do nové sezony jsme si tak nemohli přát. Proto děkuji všem v týmu, Radkovi za super výkon na sedadle spolujezdce, soupeřům za krásné a vyrovnané souboje a hlavně všem partnerům za jejich podporu. Už teď se připravujeme na Rallye Šumava, kam se moc těšíme, “ dodává Filip.

A naše sportovní zóna měla pochopitelně několik dalších otázek na naši novou tvář:

Jaké jsou tvé dosavadní největší kariérní úspěchy? Kde všude tě na silnicích uvidíme soutěžit letos a jaké máš cíle?

Zasvůj největší dosavadní úspěch určitě považuji juniorský titul mistra Evropy z roku 2019. Povedlo se nám tehdy porazit i Brita Ingrama, který se v tom roce stal absolutním mistrem Evropy. Můj tým tehdy ale neměl bohužel tak velký rozpočet, abychom mohli odstartovat v dalších závodech, a tak jsme celkově skončili čtvrtí. Alespoň titul z juniorů nám ale zůstal.

Pak moji kariéru bohužel zabrzdila pandemie. Můj tehdejší tým mi v únoru oznámil, že mě už do konce sezóny nenasadí do žádného závodu, a to jsem nechtěl připustit. Dohodli jsme se tedy na okamžitém ukončení spolupráce a já se vydal svou vlastní cestou. Sehnal jsem vůz i rozpočet na účast v MČR a už ve druhé sezóně se nám podařilo v barvách nových sponzorů získat druhé místo absolutně. To bychom ale chtěli letos ještě vylepšit. I na přání sponzorů se tak ukážeme znovu v Mistrovství České republiky. K tomu bychom chtěli přidat několik startů v Mistrovství Evropy, do kterého bychom se v příští sezóně chtěli naplno vrátit.

K úspěchům v tvrdé konkurenci potřebuješ skvěle vyladěný tým. Můžeš nám ho představit?

To je pro nás dost aktuální téma, protože od letošní sezóny nevyužíváme služeb žádného externího týmu, ale techniku si připravujeme sami, v dílnách nedaleko Mladé Boleslavi. Přes zimu jsem poskládal tým zkušených mechaniků, kteří se na závodech a testech starají o závodní vůz. Mezi závody se na přípravě podílím i já. Hlavní slovo v nastavení soutěžní Fabie má kromě mě také můj car engineer Paolo Piras z Itálie. Spolupracujeme od loňské sezóny a věřím, že se letos posuneme opět o kus dopředu. Nedílnou součástí týmu je i nadále můj spolujezdec Radek Bucha. Hodně pomáhá také podpora ze strany našich nejbližších. Nic z toho by ale nebylo bez našich reklamních partnerů. Rallysport je bohužel dost nákladný a systém odměn za umístění v něm neexistuje.

Jak vzniklo partnerství s ATT Investments a co od tohoto spojení očekáváš?

Spojení vzniklo docela náhodou, protože už třetím rokem úzce spolupracuji s kladenskou firmou Merch53. Na spolupráci s ATT Investments jsme se s panem Zadákem domluvili až v závěru loňského roku. Ale už nyní můžu říct, že je velkým potěšením být členem rodiny sportovců s jejich podporou. Bylo inspirující se v rámci lednového galavečera v Brně setkat s dalšími stejně motivovanými sportovci z různých disciplín. Všechny nás totiž spojuje stejný cíl – vítězit. A to je přesně to, co od spolupráce s ATT Investments očekávám. Společná vítězství!