TAK TO BYLA JÍZDA. SLEDOVALI JSTE NAŠE BORCE V SEDLE? SKVĚLÝ ROZJEZD SEZONY POTVRDILY TENTO VÍKEND OBĚ NAŠE ZÁVODNÍ SKUPINY. VYHRÁLI JSME V ŘECKU, BYLI JSME NEJLEPŠÍM TÝMEM ČESKÉHO POHÁRU A ZÍSKALI NĚKOLIK CENNÝCH TRIKOTŮ. PROFESIONALITA, TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ A HLAVNĚ CYKLISTICKÁ KVALITA!

Z ŘECKA VEZEME NEJLEPŠÍHO VRCHAŘE I VYHRANOU ETAPU

Tour of Rhodes byl čtyřdílný etapový závod, skládající se z prologu do vrchu a tří profilově náročných etap. V úvodním prologu bychom naše kluky hledali na čelních pozicích marně. Zato ve všech dalších etapách o sobě dávali hodně hlasitě vědět. Po první etapě obsadili první tři místa ve vrchařské soutěži, Petr Klabouch dokončil etapu na 4. místě a tým se posunul na 5. pozici. V druhé etapě se dostal do čela vrchařské soutěže Karel Tyrpekl a Mika Heming dospurtoval podobně jako Petr Klabouch předešlý den těsně pod stupni vítězů. V závěrečné etapě nenašel Mika Heming ve spurtu 25 lidí přemožitele a Karel Tyrpekl vítězstvím na další vrchařské prémii potvrdil prvenství ve vrchařské soutěži. V jednotlivcích se nejlépe umístil Petr Klabouch na 11. místě. V týmech z toho bylo nakonec 5. místo z 24 celků, které se postavily na start

KAREL TYRPEKL JE V ŘECKU NEJLEPŠÍ V KOPCÍCH

Sportovní ředitel Petr Kaltofen: „Velmi dobře zorganizovaný závod. Náročný, každý den nastoupáno přes dva tisíce metrů, ve vysokém tempu. Na závěr i skvělý výsledek v podobě vítězné etapy. Máme nejlepšího vrchaře. V mladících 4. Camrda a 6. Heming. Odjíždíme spokojeni. I proto, že etapák byl výbornou přípravou do nejdůležitější části sezóny, kterou pro nás představuje mistrovství republiky a jedničkové etapáky.”

MIKA HEMING TRIUMFUJE NA RHODOSU

KRITÉRIUM V PARDUBICÍCH JSME ZCELA OVLÁDLI

Sobotní kritérium možná nebylo úplně úplně top závodem, ale stát na pódiu je vždy příjemné. A když tým obsadí prvních pět pozic, není co řešit. Nicméně to hlavní cyklistické představení mělo přijít až v neděli.

ŠKODA CUP 2022: ATT JE U VŠEHO

ČESKÝ POHÁR V SILNIČNÍ CYKLISTICE: VELKÁ BÍTEŠ-BRNO-VELKÁ BÍTEŠ

Prostě absolutní česká klasika a náročný start české cyklistické sezony o důležité body i prestiž. A naši opravdu zazářili. Čtyřhodinový závod se vysílal i ve velmi kvalitním komentovaném přenosu a ATT Investments tým hrál jednoznačně hlavní roli.

V prvním díle Českého poháru po prvním neúspěšném pokusu o únik, kde byl i Michal Schuran, odjela trojice mladých jezdců, kde společně s Mathiase Vackem v reprezentačním dresu a Jakubem Ťoupalíkem z týmu Elkov Kasper zastupoval ATT Investments Jan Kašpar.

VACEK-KAŠPAR´-ŤOUPALÍK

V závěrečných kilometrech se pokusil razantním nástupem něco změnit na dosavadním průběhu mistr republiky Michael Kukrle, jedoucí taktéž v reprezentačním celku. Z ATT Investments ho stínoval Michal Schuran, a když Kukrle s útokem skončil, sám nastoupil s takovou dynamikou, že mu nikdo neuvisel. A jelikož se ocitl mezi skupinami osamocen, zkusil jet, co kdyby se vpředu taktizovalo. V případě, že by se s ním někdo vyvezl, v aktivitě by, jak řekl, nepokračoval. Dopředu se mu ale nakonec dojet nepodařilo.

BÍTEŠ

Trojice uprchlíků tedy náskok uhájila až do cíle a ve spurtu porazil Jana Kašpara pouze Mathias Vacek, který směřuje do World týmu Trek-Segafredo. Početný peloton přivedla na pásku s minimální ztrátou 7 vteřin dvojice ATT Investments Tomáš Bárta a Matěj Stránský. Na 9. místě potvrzoval výborný týmový výkon Daniel Sporysch.

JAN KAŠPAR

Jaromír Friede, sportovní ředitel ATT Investments, k závodu sdělil: „Do závodu jsme šli s tím, že budeme pokrývat nástupy a naskakovat do úniků. V prvním byl Michal Schuran, ten byl ale dojet. V druhém jsme měli Jana Kašpara. Situaci jsme poté v balíku kontrolovali. Před cílem se pár mančaftů snažilo o sjetí tří kluků vepředu, my jsme v případě, že by se to podařilo, jeli na Tomáše Bártu. Únik nakonec dojel až do cíle. Bohužel Kašpar ve spurtu vytrhl nohu z pedálu, takže mi ho je trošku líto. Ale tím vůbec nechci říct, že by v opačném případě musel nutně vyhrát. Takhle to dopadlo a tak to tedy je. Tomáš Bárta vyhrál spurt hlavní skupiny, hned za ním dojel Matěj Stránský, který se tak dostal do čela soutěž o nejlepšího nováčka. Vedeme i týmovou soutěž. Takže jsem s výkonem kluků spokojený. Ale jak říkávám, šťastný budu, až vyhrajeme.“

MATĚJ STRÁNSKÝ