ENTRY ENGINEERING-ATT INVESTMENTS: MISTROVSTVÍ EVROPY V RALLY POLSKO

Filip Mareš a Radek Bucha zvládají náročný závodní program skvěle!

NAŠE POSÁDKA

O POLSKU I DALŠÍM PROGRAMU JSME SI POVÍDALI S PILOTEM FILIPEM MAREŠEM:

Mistrovství Evropy v Polsku je minulostí. Jaké máš pro nás hodnocení?

Z oblasti Mazurských jezer se náš tým vracel hodně spokojený. Závod jsme dokončili na 7. příčce a před námi skončili jen pravidelní účastníci Mistrovství světa či Evropy. Ti mají letos na šotolině naježděných už více než tisíc kilometrů, pro mě šlo o návrat na tento povrch po třech letech. Proto jsme spokojení s progresí našich výkonů během závodu, i s tím, že jsme mnoho posádek bojujících v celém šampionátu o výsledek, nechali za našimi zády.

POLSKÝ ADRENALIN

Kromě závodního umění hraje roli i dokonalé technické zabezpečení. Jak byl váš tým spokojen?

V tomto směru náš tým fungoval naprosto bez problémů. Poprvé jsme spolupracovali s car engineerem z Belgie, kterého nám poskytla přímo Škoda Motorsport a i on si spolupráci s námi velmi pochvaloval. I proto jsme se domluvili na pokračování v dalších závodech Mistrovství Evropy.

TÝMOVÁ PRÁCE

Co bylo na závodech úplně nejtěžší a co sis naopak nejvíce užil?

Nejtěžší bylo najít zpět potřebnou sebedůvěru na šotolině a především pak napsat si správně rozpis k rychlostním zkouškám. To nás během závodu limitovalo asi nejvíce, protože během seznamovacích jízd, které probíhaly ve čtvrtek před závodem, jsem ještě neměl ty správné návyky pro závodní jízdu a poznámky v rozpisu tak občas nebyly úplně přesné. Pro nedělní etapu jsme proto dělali nějaké korekce, protože už jsme měli čerstvé závodní zkušenosti ze soboty. I přesto jsme si užili celý závod od začátku do konce. Závodění na šotolině je jiný level a rádi bychom se do Evropy vrátili naplno.

ŠOTOLINA

Co nás čeká dál a kde všude tě v nejbližší době můžeme vidět?

Hned z Polska jsme odjeli do Hustopečí, kde nás čekal další podnik MČR na asfaltu. Tam jsme bojovali celý závod na čele a nakonec jsme skončili třetí, s minimální ztrátou na vítěze. Dalším programem bude náš domácí závod v Mladé Boleslavi – Rally Bohemia. A po ní už přijde ke slovu opět Mistrovství Evropy. Během prázdnin se v barvách ATT Investments – Entry Engineering představíme v Itálii na Rally di Roma Capitale a následně pak ve Zlíně na Barum Czech Rally.

FILIP MAREŠ