Zdroj: Dan Adam (Rytíři Kladno)

Dojemné gesto: Fanoušek, za kterého Rytíři loni platili pokutu, věnoval vyhrané peníze na charitu!

Sport často píše krásné a silné příběhy. Své o tom vědí v Kladně, kde odpustili svému fanouškovi, za kterého v loňské sezoně museli platit pokutu. Tento fanoušek to totiž Rytířům vrátil i s úroky. Během utkání vyhrál peníze, které si nenechal, ale přenechal je klubovému charitativnímu účtu.

Kladenský klub založil před sezonou 2019/20 projekt Knights Foundation, který zaštiťuje všechny charitativní projekty, na kterých se Rytíři podílí. V rámci projektu byla vymyšlena zajímavá soutěž, díky které si mohou přilepšit fanoušci, ale může se díky ní také rozrůst transparentní účet nadace.

Jde o Hokejovou Tipsport tombolu 50/50. Výherce tomboly vždy obdrží polovinu z vybrané částky, ta druhá polovina putuje právě na účet Knights Foundation. Historicky prvním výhercem se stal fanoušek Matěj Hroník. Během utkání 2. kola extraligy s Hradcem Králové vyhrál 11 250 korun, stejná částka měla jít i na transparentní účet. Ale…

Matěj při převzetí šeku všechny hodně mile překvapil. “Těch peněz se vzdávám a celou částku, tedy 22 500 korun, ponechávám na transparentní účet,” vzkázal do hlediště a sklidil velký aplaus. To je však jen začátek silného příběhu.

Příznivec kladenského hokeje může být skvělým příkladem pro ostatní. A nejen tím, co udělal v souvislosti s tombolou. “Klub za mojí velkou hloupost vloni musel zaplatit pokutu. Hodil jsem totiž během utkání na ledovou plochu kelímek s pivem, který trefil rozhodčího. Strašně jsem toho zpětně litoval a mrzelo mě to. I proto jsem se rozhodl, že ty peníze z tomboly věnuji nadaci, a že to klubu alespoň takto vrátím,” řekl Matěj pro ATT Sport Zone.

I přes dluhy by se peněz příště vzdal

Pokud by někdy znovu vyhrál, peněz by se opět vzdal. “Už teď mě to napadlo okamžitě. Kdyby se to snad ještě někdy opakovalo, udělám to znovu. Je mi strašně líto například postižených lidí. Já mám své dluhy, takže mi nezbývá moc peněz, abych jinou cestou mohl druhým pomoci. Ta výhra v tombole mi to ale umožnila,” těšilo ho.

A radost z Matějova počinu mělo i okolí. “Většina byla za to, co jsem udělal, strašně ráda. Našli se ale i tací, kteří nad tím kroutili hlavou a ptali se, proč jsem si to raději nenechal” přiznal Matěj.

Snad bude podobných příběhů nejen během hokejové sezony více. “Jak jsem uvedl, kdybych vyhrál znovu, nepřemýšlel bych ani vteřinu a zachoval bych se stejně. Jen bych rád poděkoval i ostatním, kteří do tomboly přispěli. I díky ním se podařilo vybrat úctyhodnou sumu. A poděkování patří i zakladatelům celého projektu,” dodal Matěj na závěr.


Autor: LJ