Je tady poslední červnový den, a tak je na čase vyhlásit vítěze rubriky ATT hvězda měsíce. Tím vůbec prvním se stává tenistka Karolína Plíšková, které se povedlo před Wimbledonem ovládnout turnaj v Eastbourne.

Na konci každého měsíce bude magazínem ATT Sport Zone vyhlášena “ATT hvězda měsíce”. Tu redakce webu vybere z českých sportovců, nebo sportovců působících v České republice, a to na základě jejich výkonů, rekordů, dosažených milníku či zisku trofeje.

Hvězda 1. červnového týdne (Danilo Petrucci) – Italský motocyklový závodník Danilo Petrucci oslavil premiérové vítězství v královské třídě MotoGP. Povedlo se mu to navíc před domácím publikem na okruhu Mugello. Za sebou nechal i hvězdného Marca Márqueze.

Hvězda 2. červnového týdne (česká reprezentace masters WBHF) – Český tým předváděl na hokejbalovém šampionátu v Mississauge vynikající výkony, které ho vynesly až do finále. V něm, i přes perfektní výkon, Češi podlehli 3:4 po prodloužení domácí Kanadě.

Hvězda 3. červnového týdne (Shaunae Millerová-Uibová) – Na 59. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě padl světový rekord. O ten se postarala sprinterka Shaunae Millerová-Uibová z Baham. Časem 34,41 vteřiny překonala o 89 setin dosavadní rekordmanku Gabrielu Guevarovou z Mexika.

Hvězda 4. červnového týdne (Karolína Plíšková) – V sobotu 29. června nastoupila rozjetá Karolína Plíšková do finále turnaje v Eastbourne, ve kterém potvrdila svou vynikající formu, porazila Němku Kerberovou 2:0 a radovala se tak z titulu. Zároveň utvrdila tenisový svět v tom, že na londýnskem grandslamu bude jednou z favoritek.

ATT hvězdou měsíce června je Karolína Plíšková:Autor: LJ