Zdroj: instagramový účet Josh Ho-Sanga

ATT zajímavost: Kanaďan z NHL, který má přímé kořeny v Číně, na Jamajce, v Rusku a Švédsku

ATT Investments a ATT Sport Zone představují novou rubriku “ATT zajímavost”. V té se redakce sportovního magazínu zaměří na sportovní příběhy, které vás jistě zaujmou. Ten první je zapsán do života hokejového útočníka Josh Ho-Sanga, který hraje věhlasnou NHL. Co je na něm tak zajímavé? Jeho přímé kořeny sahají do Číny, na Jamajku, do Ruska a Švédska. On sám je však Kanaďan.

Josh Ho-Sang, jinak také Joshua Hosang, se narodil 22. ledna 1996 v kanadském městě Toronto v Ontariu. Na první dobrou je však patrné, že jeho příjmení nepatří k těm, které byste si spojili s americkým kontinentem. Říkáte si, že původ je třeba hledat někde v Asii? Máte pravdu, ovšem jen částečně.

Útočník New Yorku Islanders má kořeny ve čtyřech zemích. “Dělá mi radost, že mohu inspirovat začínající hráče tím, že se v hokeji mohou prosadit lidé ze všech koutů světa a hrát vrcholově,” svěřil se novinářům během draftu do NHL v roce 2014, kdy si ho v prvním kole právě Islanders vybrali jako celkově 28. hráče.

A jak to tedy je s kořeny talentovaného sportovce? Jeho otec Wayne, kterého může sportovní fanoušek znát jako profesionálního tenistu, pochází z Jamajky. Dědeček ze strany otce je zase původem z Hong Kongu. Maminka je židovka z Chile, její rodiče však přišli do této země z Ruska a Švédska. Nakonec se složitý rodokmen potkává v Kanadě, kde se rodiče Josh Ho-Sanga seznámili, a kde se i čtyřiadvacetiletý hráč narodil.

Aby to nebylo příliš málo komplikované, v rodině se slaví židovské i křesťanské svátky – Chanuka i Vánoce. Život tak má Josh Ho-Sang skutečně pestrý. A i když tráví svůj hokejový čas převážně v AHL, v nejprestižnější lize světa NHL si zapsal už 54 startů. Není nikde napsáno, že další nepřidá, to nejlepší ho nejspíš teprve čeká.


Autor: LJ