CDHF: PŘED SVĚTOVÝM POHÁREM STARTUJE LIGOVÁ SOUTĚŽ

JIŽ TENTO VÍKEND STARTUJE OFICIÁLNÍ HOKEJBALOVÁ LIGA TROJKOVÉHO FORMÁTU HRANÁ TURNAJOVÝM ZPŮSOBEM. S VELICE SILNÝMI PARTNERY V ZÁDECH ZAČÍNÁME TURNAJEM NA MORAVĚ, KDE SE V TRADIČNÍ OSTRAVICKÉ WOOD ARÉNĚ STŘETNE ŠEST KLUBŮ SYSTÉMEM KAŽDÝ S KAŽDÝM.

V šesti týmech uvidíme v sobotu v akci velký počet našich reprezentantů a po sobotním ligovém turnaji pokračujeme v neděli posledním reprezentačním soustředěním před cestou našich výběrů do Kanady. Na největší mezinárodní trojkový turnaj v historii vybrali trenéři 65 sportovců, kteří budou bojovat v pěti kategoriích. Na světovém poháru v horském středisku u Montrealu se celkem představí 6 našich výběrů: MUŽI 1, MUŽI 2, MASTERS, MASTERS ELITE, ŽENY A MASTERS ŽENY. Tato opravdu obří sportovní akce představí více než 200 týmů z celého trojkového světa.

Ale zpět k CCM lize. Je nasnadě, že díky reprezentantům bude první turnaj opravdu nabitý a kvalitní. Kde tedy hledat favority? Určitě v domácím Frýdku-Místku, jehož hráči v posledních dvou letech udělali v trojkovém hokejbalu velký výkonnostní skok a byli oporou zlatého týmu mužů na MS v Dominikánské republice. Tradiční kvalitu přiveze zkušená Karviná či ambiciózní tým Slezska. Černým koněm se pak může stát sehraný Hodonín či kluby CCM a Petrovické zlato, které dorazí z Česka a rovněž v jejich základu najdeme hráče národního týmu.

Nezbývá než popřát všem hodně zábavy a kvalitní sportovní podívané. Skvělé podmínky v ostravických halách tradičně přitáhnou diváky do místních ochozů a tak se můžeme těšit na tradiční moravskou atmosféru. Reprezentaci pak přejme další šťastný let přes oceán a plné bágly těchto nádherných medailí na cestu zpět.