CDHF: VZHŮRU DO KARIBIKU

MS 4-4 DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

České národní hokejbalové výběry míří letos již na druhé Mistrovství světa! WBDHF pořádá MS ve formátu 4-4 každé dva roky a to obvykle v luxusních destinacích. V roce 2021 se z pochopitelných důvodů šampionát nekonal a tak se naše reprezentace podívá na karibské pláže opět po 4 letech.

Bronzová pláž v Turks&Caicos

V roce 2019 získali naše týmy Mužů i Masters( úvodní foto) shodně bronzové medaile na ostrovech Turks&Caicos a letos se společně vypravíme do Dominikánské republiky. Růst CDHF jasně dokumentuje i počet týmů a hráčů, kteří s námi letos za hranice všedních dní vycestují. 90 členná výprava zahrnuje 5 národních týmů:

MUŽI – MASTERS -MASTERS ELITE(45+)

ŽENY – MASTERS

A konkurence? Medaile by se měly rozdělit mezi 4 největší favority: KANADA- QUEBEC -ČESKO -SLOVENSKO. Tradičně tvrdým soupeřem budou i BRITOVÉ. IRSKO a USA jsou v tuto chvíli neznámou stejně jako domácí DOMINIKÁNCI.

Karibský šampionát bude i hráčskou derniérou prezidenta CDHF Miroslava Zadáka. Hokejbalového Mistra světa i republiky jsme se pochopitelně na čtyřkové mistrovství zeptali:

“Letos již máme krásné výsledky i mistrovský titul z Hodonína. Destinace typu Turks nebo Dominican je vlastně za odměnu všem co s námi hrají. Byť každý z nás chce pořád vyhrávat, rád bych ze všech sundal tlak na výsledek. Ano, necháme 125% na hřišti, ale hlavně si to společně užijeme. Federaci se nyní dějí skvělé věci. Dostali jsme obří dotaci, dokončujeme areál, hlásí se stále více hráčů i týmů. Tak hlavně ať je sranda, pohoda a chuť do budoucna. Já si svou hráčskou derniéru hodlám užít stylově. Vždyť se čtyřkovým hokejbalem jsem před 30 lety začínal a tak se s ním v listopadu ve stejném formátu také rozloučím.”