Zdroj: Rytíři Kladno (Josef Poláček)

Řízný bek Kladna Brady Austin: Důraz si v mládí trénoval při rugby, cit v rukou zase na lakrosu

Má 193 centimetrů a přes 100 kilogramů. Umí tvrdit muziku, udělat si pořádek u svého brankáře a také tvrdě vystřelit. Taková je stručná vizitka obránce kladenských Rytířů Bradyho Austina, který poskytl magazínu ATT Sport Zone zajímavý rozhovor.

Šestadvacetiletý rodák z kanadského města Bobcaygeon měl k hokeji celkem snadnou cestu. Hrával ho už jeho tatínek Steve a do roku 2015 i starší bratr Riley. “Začínal jsem ve třech letech, kdy jsme na hokej chodili v našem malém městečku s bratrem. Mimo to jsem se věnoval také rugby a lakrosu,” vzpomínal Austin na své dětství.

Obránce se skvělými proporcemi byl draftován v roce 2012 do NHL týmem Buffalo Sabres, za které nakonec odehrál v sezoně 2016/2017 pět utkání. “Moc dobře si pamatuji všech pět utkání a zejména to úplně první. Škoda, že těch zápasů v NHL nebylo víc, ale jsem přesvědčený, že jsem víc udělat nemohl,” pokračoval Austin.

Ten loni pláchl z AHL do Evropy, konkrétně do dánského Esbjergu. “V Dánsku to bylo fajn, ale hokej tam byl oproti zámoří dost odlišný a já se musel přizpůsobit tamnímu stylu. Byla tam spousta hráčů s dobrým pohybem, byli to skvělí bruslaři. Jinak se mi v té zemi velmi líbilo, jsou tam strašně přátelští lidé,” pochvaloval si Austin s tím, že mu seděla i tamní kuchyně.

Po angažmá v Dánsku přišla nabídka z Kladna. Na tu bývalý spoluhráč hvězd kalibru Domiho, Horvata či Marnera kývl. “V Kladně si to upřímně užívám, je tu příjemné prostředí a atmosféra. Jsem rád, že jsem si vybral Rytíře,” řekl Austin.

Volný čas využívá jeden ze tří Kanaďanu v kladenském kádru k poznávání Česka. “Pochopitelně jsem musel nejdříve navštívit Prahu a je to velmi pěkné město. Poslední výlet jsem si udělal do Plzně. Teď se za mnou chystá mamka, která chce vidět nějaké hrady a zámky,” doplnil Austin.


Autor: LJ