“Žít a radovat se přítomností, to je to nejdůležitější,” přesně tak zní životní motto české tenistky Kateřiny Siniakové, která je jednou z tváří společnosti ATT Investments. V tomto rozhovoru se mimo jiné dozvíte, co Katka ráda dělá mimo kurt.

Narodila se v roce 1996 české mamince a ruskému otci v Hradci Králové. Právě tam začala s tenisem. “Jsme sportovní rodina a všichni máme rádi sport. Tenis hraji odmalička a baví mě to. A postupem času se ze sportovního koníčku stal sen, že chci být profesionální hráčkou,” uvedla na úvod rozhovoru Siniaková.

Ty největší úspěchy slavila Kateřina Siniaková ve čtyřhře, ale ani v singlu se nemá za co stydět. “Všechny mé úspěchy byly skvělé a na každý zvlášť mám vzpomínky. Je těžké je porovnávat. Celkově má loňská sezóna byla prozatím tou nejlepší a s krásnou tečkou v podobě triumfu ve Fed cupu na závěr,” usmívala se třiadvacetiletá tenistka.

“Začátek sezóny byl pro mě těžký, cítím se na kurtu lépe a myslím si, že moje hra se zlepšila. Výher ale bohužel moc nebylo. Sezóna je dlouhá, snažím se stále makat a věřím, že se to zlomí. Mé ambice jsou vysoké, letos bych chtěla skončit v top 20,” přeje si Siniaková, která je aktuálně na 58. příčce žebříčku WTA.

Jaký je život profesionálního sportovce? “Je to velká rutina, každý den, týden, měsíc vypadá dost podobně. Nyní už se opakují i turnaje a víte, co vás čeká. Je to krásný život, při kterém máte možnost procestovat svět, i když občas přijdou dny, kdy se vám nechce mít stejný den, trénovat, nedaří se.. To přejde a stejně jsem vždycky ráda, že jsem se vydala touto cestou,” popsala Siniaková.

Tenis a sport obecně nejsou jen o hezkých věcech a udržet se stále na špici není jednoduché. “Psychika hraje v tenise samozřejmě hodně, na tak vysoké úrovni už jsou všichni skvělí sportovci a rozhodnou malé rozdíly,” zdůraznila vítězka dvou grandslamů ve čtyřhře.

Volného času Katce moc nezbývá, když ale nějaký má, nejraději ho vyplní svými oblíbenými zálibami. “Ráda čtu nebo jen poslouchám hudbu, moc ráda trávím volný čas s rodinou i blízkými,” svěřila se.

Zdroj: Lenka Hatašová – focení pro ATT Investments.

A během volna si našla čas i na focení luxusních snímků se šperky z portfolia ATT Investments. “Byl to super zážitek a byla jsem ráda za takovou příležitost. Opravdu to byla krásná kolekce a výsledek byl výborný, mně se moc líbil,” chválila si Siniaková.

Jako správná bojovnice myslí jen na ty nejvyšší mety. “Tak můj sen je stát se světovou jedničkou. Debl se povedl, teď chci singl,” dodala Siniaková na závěr.


Autor: JH (publikováno v časopisu Náš svět)