Zdroj: Rytíři Kladno (Josef Poláček)

Začínal jsem jako brankář, vzpomínal bývalý bek NHL a mistr světa Michal Barinka!

Hokejový obránce Kladna Michal Barinka má za sebou tři mistrovství světa, olympiádu či 34 startů v NHL. Doma má i jedno zlato ze světového šampionátu v Kolíně nad Rýnem a slavil také extraligový titul s Brnem. Vše přitom mohlo být jinak, kdyby měla jeho rodina více finančních prostředků na to, aby mohl zůstat v bráně, ve které s hokejem začínal.

Michal Barinka pochází z Vyškova. Do dospěláckého hokeje však pronikl v Českých Budějovicích, odkud odešel do slavné NHL. Za Chicago Blackhawks nakonec odehrál 34 zápasů. “S hokejem jsem začínal někdy v pěti letech. Nejdříve jsem byl brankář, ale pak jsem šel do obrany. Neměli jsme na výstroj moc peněz,” vzpomínal v rozhovoru Barinka.

Zkušený obránce, který si zahrál také za Vítkovice, Spartu, švýcarský Bern či Lokomotiv Jaroslavl, posílil před sezonou Kladno. Do kádru okolo Jaromíra Jágra přišel z Brna, se kterým před dvěma lety slavil extraligový titul. Teď si poprvé proti Kometě v dresu Rytířů zahrál. “Nehráli jsme špatně, ale samozřejmě nás mrzí, že jsme prohráli. Zní to jako klišé, ale neměli jsme štěstí a o to nás to víc mrzí vůči fanouškům, kteří byli skvělí,” uvedl po utkání Barinka.

V ochozech ČEZ stadionu bylo 5200 diváků. “Před plným stadionem se hraje vždycky výborně. Moc jsme si to užili, ale škoda, že jsme se za tu podporu nemohli odměnit výhrou,” opakoval Barinka. “Byl to pro mě trochu specifický zápas. V Brně mám stále spoustu kamarádů a tak jsme se i na ledě trochu slovně pošťuchovali. Vše bylo ale v přátelském duchu,” dodal s úsměvem Barinka.


Autor: LJ