Finské městečko Orimattila u horského střediska Lahti hostilo na konci října Mistrovství světa v stále populárnějším trojkovém hokejbale. A CBHF vyslala do země tisíce jezer tři silné a sebevědomé reprezentační výběry Žen, Mužů a Masters 35+. A 65 členná výprava před sebou měla jasný cíl. Naše týmy si nejely do Finska zahrát, ale vyhrát. Chceme zlato znělo ze všech kabin! A to navzdory Kanadě z Quebecu, kde je trojkový hokejbal doslova náboženstvím a jejichž reprezentace ještě nebyly na MS poraženy.

DÍL 1: NAŠE HOLKY

Cesta českých reprezentantek začala již na jarním hokejbalovém kempu v Hodoníně a svěřenkyně trenérů Rosůlka a Tótha přijeli do Finska v solidní herní formě a kondici. Ve skupině je čekaly týmy Finska, Švédska, Evropy a Kanady. Každý s každým hrál dvakrát a následovalo semifinále a finále. Hrací čas základních skupin byl obvyklých 2x 15 minut. I když většina holek pochází z hokejového prostředí či pětkového hokejbalu, přechod na trojku jim nečinil žádné problémy.

Od začátku mistrovského turnaje bylo v podstatě jasné složení finálové dvojice. Kanaďanky a Češky své oponenty válcovali a většina utkání končila dvojciferným výsledkem. Severské týmy se prostě na místní mistrovství nedokázali kvalitně připravit a zbyla na ně jediná výzva v podobě bronzové medaile.

Přesto byla základní skupina velkou výzvou a zkušeností. Dva zápasy s Kanadou náš výběr dokonale prověřily, připravily a stmelily. A ten první jsme projely 2:10…

V po zápasových interview ale žádné zklamání neslyšíme a naopak burcování k odvetě od kapitánky Veroniky Bímové a víru ve vlastní schopnosti. A druhý zápas skupinové fáze to potvrzuje. I emoce v originálním komentáři:

České lvice útočí!! V dechberoucím utkání s Kanadou to opět nevyšlo, ale ženská reprezentace hrála úžasně a 3x držela těsné vedení. Česko-Kanada 5:7 v utkání absolutně top úrovně. HOLKY DĚKUJEME!!#cbhf #finskatrojka!

Prohra o dvě branky, skvělá hra a stále se lepšící Saša Hřívová v naší kleci. Do play-off mohou jít holky ve skvělé náladě a nastavení. Zlatý sen je po tomto duelu mnohem blíže.

PLAY-OFF

SEMIFINÁLE:

ČESKO-FINSKO 9:1

Češky od prvních vteřin neváhají a domácí Suomi opět herně devastují. Neporažená Kanada se má v sobotním finále na co těšit. Do cesty jim vstoupí připravený tým po všech stránkách. Radost ze hry z holek jen čiší.

FINÁLE:

KANADA-ČESKO 5:4

A opět živě přímo z arény:

” České lvice stříbrné! Ve strhujícím, vyrovnaném finále a v pekelné atmosféře rozhodly přesilové hry. Naše holky bojovaly do posledního dechu, ale na titul zatím nedosáhly. Zklamání je nepopsatelné. Bylo to blízko. Vážení hokejbaloví příznivci: Máme neskutečně skvělý a statečný tým žen. Děkujeme jim za příkladnou reprezentaci naší země.#cbhf #finskatrojka #hokejbal

Naše holky hrály opravdu neuvěřitelně a celým svým srdcem. Hala bouřila a minutu před koncem všichni věřili, že naše vyrovnají. Obrovský hokejbalový, sportovní i emocionální zážitek. A přesně tohle trojkový hokejbal umí. I v posledních vteřinách se dá vše otočit. A příště se to naším lvicím již určitě povede. A může to být již v dubnu na světovém poháru ve Francii. A těch top akcí CBHF v rámci světové WBHF bude v příštím roce mnohem více. Těšíme se na další nezapomenutelné duely. Jako bylo naše ženské hokejbalové finále s Kanadou.

KONEČNÉ POŘADÍ MS:

1.KANADA 2. ČESKÁ REPUBLIKA 3. ŠVÉDSKO 4. FINSKO 5. EVROPA

TÝM ČESKÁ REPUBLIKA ŽENY

1 KATEŘINA HAILOVÁ

2 ALEXANDRA HŘÍVOVÁ

3 EVA SEIDLOVÁ

7 ANETA CORNOVÁ

6 ADÉLA VRHELOVÁ

88 DOMINIKA FOREJTOVÁ

19 NIKOLA VOJTKOVÁ

86 TEREZA IŠTOKOVÁ

17 NATÁLIE BUBLOVÁ

10 VERONIKA BÍMOVÁ

96 PATRÍCIE ŠKORPÍKOVÁ

8 KAMILA SMETKOVÁ

13 LUCIE KUBÍNOVÁ

22 MARTINA TOPIČOVÁ

66 PETRA HERZIGOVÁ

12 MICHALA MACHKOVÁ

26 ADÉLA STOKLASOVÁ

27 HANA NESVADBOVÁ

ROSŮLEK – TÓTH – POSPÍŠIL