HC Slovan Ústí nad Labem je tradiční hokejový klub, který v letošním roce oslaví 75 let od svého založení. S ATT Investments ho spojuje partnerství již sedmou sezonu.

Slovan patří historicky mezi nejúspěšnější kluby v 1. lize ČR a je jedním z nejnavštěvovanějších sportů v Ústí nad Labem. Mezi nejslavnější odchovance určitě patří olympijští vítězové Jan Čaloun a Milan Hejduk, mistři světa Petr Rosol a Martin Štěpánek, brankář NHL Michal Neuwirth současný reprezentant ČR Robin Hanzl a spousta dalších extraligových hráčů.

Úspěšná historie Slovanu je spojená i s výchovou mládeže, pro kterou jsou připraveny dva projekty, a to „Hledáme nové talenty“ a projekt „Reprezentujeme Ústí nad Labem“.

„Jsme velice rádi, že se v roce 2014 stala naším partnerem společnost Miroslava Zadáka ATT Investments. Právě díky společnosti ATT překonal Slovan Ústí nad Labem složité ekonomické období a postupně se posunul ke stabilizaci klubu.

Věříme, že se naše spolupráce se společností ATT bude nadále prohlubovat i v dalších oblastech a Slovan bude opět patřit mezi úspěšné kluby 1. ligy ČR,“ zdůraznil výkonný ředitel Slovanu Vladimír Evan.

„Společně s Miroslavem Zadákem hledáme cesty, jak ústecký Slovan posunout nejen po stránce sportovní, ale také po stránce ekonomické a mediální. Naší další společnou vizí je provozování ústeckého zimního stadionu, abychom v souladu se sportovními ambicemi klubu zlepšili zázemí haly jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost,“ otevírá další možnosti Vladimír Evan.

„Po sportovní stránce bude letošní sezóna pro Slovan boj od prvního zápasu. Z 1. ligy může sestoupit až pět týmů, takže pro nás bude určitě důležitý vstup do soutěže. Od prvního zápasu to bude nelítostný boj o každý bod. Nesmí nám utéct začátek, pak bychom se z toho těžko vyhrabávali. Je důležité, aby vydrželo zdraví hráčů, jelikož nemáme tak široký kádr. Všechny celky posílily a myslím si, že bude soutěž vyrovnaná a nesmírně napínavá od prvního kola,“ upozorňuje hlavní trenér Slovanu Miroslav Mach.

„Tým je prakticky kompletní a uvidíme, jak doplníme kádr ve spolupráci s extraligovou Mladou Boleslaví. S kádrem, který jsme sestavili, nastoupíme do nové sezóny. Klíčovým hráčem je pro nás určitě Michal Trávníček, který je vzorem pro mladé hráče jak na ledě, tak i v kabině. Jsme rádi, že bude nadále hájit barvy Slovanu Ústí nad Labem. Všichni věříme, že letošní sezóna bude pro Slovan úspěšná,“ uzavírá Miroslav Mach.

Sportovní jednatel Slovanu Jan Čaloun hodnotí loňskou sezónu při zpětném pohledu kladně. „Trenéři i hráči odvedli skvělou práci. Navíc to byl nesestupový ročník, takže v tomto ohledu nám nic nehrozilo. Šlo tak o dobrý odrazový můstek před tou následující sezónou, která bude z pohledu hracího systému velice náročná,“ pochvaluje si Jan Čaloun.

„Věřím ale nejen našim hráčům, které trenéři vybrali, ale i trenérskému štábu pod vedením Miroslava Macha, který nám právě v loňské sezoně opět pomohl roztlačit ústeckou hokejovou mašinu správným směrem. Klub sice hospodaří se skromným rozpočtem, ale loňská sezóna se povedla. Chtěl bych určitě zmínit zejména nejvýznamnější partnery klubu, kterými jsou Město Ústí nad Labem, ATT Investments, AVE a nově společnosti HAVE 2000. Samozřejmě máme spoustu dalších partnerů, kterých si zvlášť v této době vážíme a patří jim velký dík za podporu,“ pokračuje Jan Čaloun.

„Mám také velkou radost z nálady, která panuje v současném vedení klubu jak směrem k hráčům, partnerům, tak i k fanouškům Slovanu. Při každé poradě hledáme možnosti, jak Slovan dále posunout. Věřím, že trenéři a hráči budou sportovně i morálně silný tým, který nám všem bude dělat v této sezóně radost. I přesto, že jsme nízkorozpočtovým klubem, budou naše nároky a cíle co nejvyšší. Přeji nám všem, aby byla tato sezóna pro Slovan po všech stránkách úspěšná,“ uzavírá Jan Čaloun.