Tomáš Bárta z Topforex ATT Investments potvrdil formu, v Poreč Trophy dojel dvanáctý

V neděli čekal závodníky Topforex ATT Investments druhý ze série chorvatských závodů. V jednorázovém závodě Poreč Trophy byli opět mladí cyklisté české profesionální stáje vidět, nejlepší Tomáš Bárta dojel v hromadném dojezdu na 12. místě.

„Dnešní výsledek rozhodně nebereme jako zklamání. Ve velké konkurenci jsme měli v TOP 20 dva zástupce, což hodnotím jako solidní výsledek. Tomáš Bárta byl navíc nejlepší Čech,“ hodnotí závod sportovní ředitel Topforex ATT Investments Petr Kaltofen.

Do nedělního závodu kategorie UCI postavil sestavu: Štoček, Gajdula, Bárta, Hetfleiš, Janoš a Voltr. V nominaci tak byli čtyři mladíci, kteří sbírali zkušenosti. „Petr Hetfleiš bohužel závod z důvodu pádu nedokončil, ale naštěstí mu nic není. Ostatní se s tím poprali statečně, je to pro nás příslib do budoucna,“ dodává Petr Kaltofen.

Závod v Poreči se skládal ze 7 okruhů a byl dlouhý 156 kilometrů. Terén byl poměrně zvlněný, náročnější než čtvrteční Umag Trophy. V závěru cyklisty čekalo kilometrové stoupání, se kterým se v posledním kole nejlépe popasoval Filippo Fiorelli z italského Bardiani před Enriquem Sanzem z Kern Pharma. Tomáš Bárta z Topforex ATT Investments dojel na 12. místě, respektive čtvrtém v kategoriiU23, a Matúš Štoček byl v cíli devatenáctý.

Od 11. března budou mladíci z Topforex ATT Investments startovat v etapovém závodě Istrian Spring Trophy. Pro tento třídenní závod bude tým reprezentovat pozměněná sestava: Petruš, Fiala, Klabouch, Tyrpekl, Jakoubek a Camrda.

„Cokoli do TOP 10 pro nás bude skvělé, do TOP 20 je to pro nás pořád uspokojivý výsledek. Za touhle hranicí už bychom se neradovali. Prvořadým cílem je ale jezdit aktivně, chodit do úniků, být vidět, podílet se aktivně na vývoji závodu,“ popsal cíle pro tento závod Petr Kaltofen.