Zdroj: Stanislav Matuš (oficiální)

Koronavirus? Bylo zrušeno i Czech Masters a Challenge Tour, mrzí golfistu Stanislava Matuše

Společnost ATT Investments i nadále pokračuje s hvězdou českého golfu Stanislavem Matušem. V rozhovoru pro ATT Sport Zone se golfista, který v listopadu vybojoval plnou kartu na Challenge Tour, rozpovídal o režimu, který ho kvůli omezením spojených s koronavirem čeká. „Využiji volný čas pro rodinu, ale trénovat mohu i doma,“ říká.

Podmínky k tomu, aby se mohl Stanislav Matuš golfu maximálně věnovat i v tuto těžkou dobu, mu umožňuje mimo jiné i partnerství s ATT Investments. „Jsem za to moc rád. Majitel společnosti Míra Zadák mi předává velmi pozitivní energii a je skvělé s ním spolupracovat. Jinak do ATT posílám své známé, kteří produkty společnosti pořizují. Přitom to nejsou lidé, kteří by bezmyšlenkovitě jen do něčeho investovali, ale promýšlí to a jsou s produkty ATT spokojeni tak, že mají zájem i o další,“ vypráví Matuš.

Vláda České republiky nařídila zrušení všech událostí nad 30 osob, což znamená zrušení či přerušení prakticky všech sportovních událostí v horizontu minimálně třiceti dní. Golf však aktuální situace zasáhla ještě v delším časovém úseku. Zrušeno totiž bylo i srpnové Czech Masters. „Je to velký zásah do naší golfové sezony. Je vidět, že ta omezení postihují úplně všechno,“ mrzí Stanislava Matuše.

A nejde jen o Czech Masters. „Týká se to hlavně Challenge Tour. Dvě akce se měly konat v Česku a jedna na Slovensku. Kvůli tomu mi v programu zmizí minimálně tři další turnaje. Je to velký zásah, ale taková je doba a my se tomu musíme přizpůsobit. Pro všechny to je stejné a bohužel to neovlivníme,“ pokračuje český golfista.

Není zrušení srpnového turnaje unáhlené? „Teď jsme v podstatě na začátku sezony a je tak zvláštní sledovat, že její konec se prakticky ruší. Nicméně se dá zrušení Czech Masters chápat. Organizátoři by riskovali kvůli sponzorům, a to musíme akceptovat,“ chápe Matuš, který se připravuje na upravený režim. „Říkali jsme s koučem, že můžeme znovu rozebrat celý švih,“ směje se. „Ta situace ve světě i v Česku se mění každý den a je těžké něco plánovat. Každopádně budeme i nadále ten švih pilovat, ale nejlépe ho otestujete stejně na turnajích, na které vás teď nepustí,“ krčí rameny.

Volný čas však Matuš maximálně využije na přípravu, ale i na to, že se bude více věnovat rodině. „Připravuji se každý den. Víme, na čem je potřeba zapracovat v dlouhodobém horizontu. Kdyby nastala opravdu extrémní situace a nesmělo by se vycházet ani z domu, nedělám si z toho vrásky. Doma mám totiž patovací rohožku,“ usmívá se. „Já bych se určitě zabavil. I v těchto nepříjemných situacích si musíte najít to pozitivní. Člověk muže využít volného času pro rodinu, se kterou tolik času jinak trávit nemůže,“ pokračuje Matuš.

Aktuální situace je tak mimořádná, že zasahuje i do sportovních pravidel. V Česku byl předčasně ukončen letošní ročník hokejových soutěží. Extraligový mistr letos nebude, do první ligy sestoupilo Kladno, které nahradily České Budějovice po odhlasování ostatních klubů. Mezi těmi byl i Vsetín, který byl jedním z možných adeptů na postup do nejvyšší české soutěže. Právě za Vsetín Stanislav Matuš hokej hrával a dodnes je jeho velkým fanouškem. „Je to zajímavá situace. I když vsetínskému klubu dodnes fandím, nemyslím si, že to mužstvo bylo letos ještě plně připraveno na postup,“ říká Matuš s tím, že ho automatický postup českobudějovického Motoru tak nemrzí.

„Když jsem byl letos v Jižní Africe, potkal jsem tam shodou okolností jednoho z velkých podporovatelů Motoru České Budějovice. Celý týden jsme se tam kvůli rivalitě se Vsetínem různě kočkovali, ale moc dobře jsme věděli, že Budějovice jsou oproti ostatním týmům v první lize úplně jinde, a že jsou připraveny do té extraligy jít. Myslím, že si to i touto cestou zasloužili,“ řekl na závěr sportovně Stanislav Matuš.


Autor: LJ