Povinnou karanténou skončila letošní sezona napříč mnoha sporty v České republice. Dohrát se nestačila ani volejbalová extraliga. Její fanoušci teď mají s nadsázkou možnost rozhodnout o letošním mistrovi hlasováním na sociálních sítích. Co na to říká kladenské libero Milan Moník? Nejen o tom je rozhovor s českým reprezentantem pro ATT Sport Zone.

Jak vás mrzí, že letošní sezona skončila kvůli koronaviru předčasně?

Mrzí to mě i celý tým určitě hodně, protože se nestačila ani dohrát základní část a čekalo nás play off. Právě tím ta sezona v podstatě začíná, takže to mrzí. Každopádně to chápeme a respektujeme, v této situaci bylo předčasné skončení sezony rozumné.

Stihli jste se vůbec s týmem rozloučit?

Ano, to jsme naštěstí stihli, i když to bylo na poslední chvíli. Bylo to v poslední den, kdy bylo možné zajít v počtu alespoň třiceti lidí do restaurace či hospody. V ten den jsme se sešli na hale, kde jsme se dozvěděli, že sezona končí a šli jsme společně na pivo. Popřáli jsme si vzájemně hodně štěstí a hlavně zdraví. Cizincům jsme pak popřáli klidnou cestu domů a bylo to.

Těsně před vyhlášením zákazu pořádání sportovních akcí viselo ve vzduchu poslední utkání Kladna s Ústím nad Labem. Nejprve bylo omezeno o účast diváků a pak úplně zrušeno. Cítili jste, že je to definitivní konec letošní sezony?

Sledoval jsem samozřejmě zprávy a všechny informace. My ten zápas v podstatě mohli odehrát, ale od svazu přišlo doporučení, abychom to neodehráli a všechny týmy tak měly odehraný stejný počet zápasů v tento daný moment. Hned druhý den přišel celoplošný zákaz konání zápasů, a tak bylo toto doporučení nakonec spravedlivé pro všechny. Já se o tom tedy dozvěděl dvě hodiny před zápasem (směje se), ale myslím, že to stejně všichni tušili.

Vy jste původem z Ústí nad Labem, tedy z kraje, ve kterém byly ohlášeny první případy nákazy koronavirem v Česku. Jak jste to vnímal i s ohledem na to, že v Ústeckém kraji žije vaše rodina?

V kontaktu s rodinou jsem pochopitelně byl. Nakažení byli však z Děčínska, což je od Ústí celkem daleko. Nicméně je pravda, že leželi v ústecké nemocnici, která naštěstí teď ohlásila i první uzdravené pacienty. Doufám, že se i díky tomu konečně schyluje k lepším časům.  A to i v rámci té karantény, protože je to v dlouhodobém horizontu nuda. V prvních dnech jste rádi, že jste s rodinou a máte čas na věci, na které si ten čas běžně třeba nenajdete, ale dlouhodobě už není co dělat, no…

A jak to tedy trávíte?

Naše rodina má tu výhodu, že bydlíme v rodinném baráku se zahradou. Nedokáži si představit, že tyto dny musím trávit v paneláku. Teď jsme třeba tahali a sekali dříví, hned za barákem mám přírodu, takže se mohu projít a načerpat čerstvý vzduch. Na zahradě si mohu zacvičit, což beru jako velké plus. Neuměl bych se totiž jen válet, myslím, že pohyb je v těchto dnech velmi důležitý.

Volejbalový svaz si v těchto dnech připravil pro fanoušky zajímavou alternativu dokončení extraligové sezony. Spočívá v tom, že fanoušci klubů, které reálně postoupily do play off, hlasují v jednotlivých částech vyřazovacích bojů o postupujících. Z jednotlivých dvojic nakonec vzejde celkový vítěz, který získá na sociálních sítích co nejvíce hlasů. Co říkáte na tento nápad?

Je to zajímavý nápad, když se teď nic moc jiného nemůže. Proč ne. Lidé se tím alespoň zabaví. Díky tomu máme šanci vyhrát titul (směje se).

Online play-off UNIQA volejbalová extraliga muži zná osmičku nejlepších!23. 3. spustíme čtvrtfinále, ve kterém se…

Zveřejnil(a) UNIQA volejbalová extraliga muži dne Pátek 20. března 2020

Autor: LJ