Českého fanouška může těšit, že se do druhého kola letošního Wimbledonu probojovalo celkem sedm tenistů/tenistek. Během druhého hracího dne londýnského grandslamu oslavilo postup trio Češek. Úterní program se však nevydařil Tomášovi Berdychovi, Kristýně Plíškové a Tereze Martincové.

Zatímco Jiří Veselý v prvním kole překvapil, když vyřadil favorizovaného Alexandera Zvereva, druhý český účastník mužského pavouku Tomáš Berdych na turnaji hned v úvodu skončil, když nestačil na Američana Taylora Harryho Fritze. Berdych v utkání neuhrál ani set.

Svůj zápas prohrála také Tereza Martincová (0:2 s Číňankou Wangovou) a na svou sestru bohužel nenavázala Kristýna Plíšková (podlehla 1:2 Slovince Juvanové).

Postup do další fáze turnaje si ovšem zajistilo trio českých tenistek. Petra Kvitová vyřadila Tunisanku Jabeurovou, na Barboru Strýcovou byla krátká Ukrajinka Tsurenková a Kateřina Siniaková slavila výhru nad Ruskou Alexandrovovou.

Během prvního dne Wimbledonu postoupila Karolína Plíšková, Marie Bouzková, Karolína Muchová a již zmíněný Jiří Veselý. Více jsme psali ZDE.


Autor: LJ