Karolína Plíšková se probojovala do osmifinále letošního Wimbledonu, když porazila Su-Wei Hsieh z Tchaj-Wanu. Dařilo se také talentované Karolíně Muchové, jenž vyřadila Estonku Anett Kontaveitovou. V další fázi turnaje proti sobě právě Plíšková s Muchovou narazí.

Karolíně Muchové se na premiérovém Wimbledonu daří fantasticky. V osmifinále je navíc pro ni připravena velká výzva – porazit favorizovanou Karolínu Plíškovou. “Připravím se jako na každý jiný zápas a nebudu řešit, že je na druhé straně Češka,” uvedla pro ČTK Karolína Plíšková. Souboj českých hráček je na programu v pondělí.

Postoupit se bohužel nepodařilo dobře rozjetému Jiřímu Veselému. Poslední Čech v mužském pavouku londýnského grandslamu vedl nad Francouzem Benoitem Paireem 1:0 na sety, ale nakonec prohrál po setech 7:5, 6:7, 3:6 a 6:7. “Na žebříček moc nekoukám, protože to nejsou pozice, které by mě uspokojovaly. Pro mě je ale důležité, že jsem zdravý a že si odsud odvážím těch pět výher. To je něco, na co jsem čekal. Potřeboval jsem se chytit,” ohodnotil turnaj Veselý pro ČTK.


Autor: LJ