Letošní Wimbledon skončil pro Karolínu Plíškovou v osmifinále. V něm nestačila na českou krajanku Karolínu Muchovou. Teď už však nejlepší Češka současnosti myslí na oblíbené US Open, ve kterém se ze všech grandslamů dostala doposud nejdál – do finále (2016). V rozhovoru pro ATT Sport Zone se vrátila k turnaji v All England Clubu, prozradila vyhlídky na US Open a také to, jak nejraději relaxuje.

Aktuálně třetí nejlepší hráčka světového žebříčku platila na Wimbledonu za jednu z favoritek. Přesto se dostala jen do osmifinále. “Ohodnotila bych svůj výkon nejspíš známkou tři, tedy dobrý. Odehrála jsem dobré zápasy, ale samozřejmě mě mrzí, že jsem nedošla dál. Šance byla velká,” krčí rameny Plíšková.

Zdroj: oficiální foto (Karolína Plíšková).

Karolína přesto ví, že v Londýně udělala maximum. “Zpětně si nic nevyčítám, dělala jsem všechno na 100 % a profesionálně, stejně jako celý můj tým. Bohužel, pak to někdy v zápase je tak, že rozhodují maličkosti, pár míčů, třeba i trocha štěstí,” pokračuje Plíšková.

V Anglii si Karolína našla čas i na to, aby od tenisu na chvíli utekla a vyčistila si hlavu. “Uprostřed turnaje jsem měla volný celý víkend. Jeden den jsme vyrazili do města. Londýn je moc pěkný, ale žádný vyloženě zajímavý zážitek si z něj neodnáším. Na Wimbledonu je fajn, že máme poslední dva roky domek 150 metrů od kurtů, to je velice komfortní,” pochvalovala si Plíšková londýnské zázemí.

Wimbledon je ale minulostí a je tak potřeba myslet na další misi – na US Open, které začíná už příští týden. “Přiznám se, že US Open je můj nejoblíbenější turnaj ze všech. Miluju New York a na tenhle turnaj mám krásné vzpomínky. Betonový povrch je také mým favoritem,” říká Plíšková s tím, že věří, že si v Americe spraví náladu.

V roce 2016 se povedlo Karolíně dojít až do finále US Open. V něm ale nestačila na Němku Angelique Kerberovou. Přesto je to nejlepší výsledek Plíškové napříč odehranými grandslamy. Proč to nevyšlo ještě lépe? “To kdybych věděla, tak s tím něco udělám. Na grandslamech je obecně daleko větší tlak na všechny hráče. Je těžké udržet koncentraci celé dva týdny. Pracuju na tom, ale uspět na grandslamu pro mě není otázka života a smrti,” zdůrazňuje sedmadvacetiletá rodačka z Loun.

Zdroj: oficiální (Karolína Plíšková).

V těchto dnech se Plíšková připravuje v Americe. “Mám za sebou turnaje v Torontu a Cincinnati a teď už se připravuju přímo v New Yorku. Máme skvělý hotel přímo na páté avenue, kousek do Central Parku. Jsou tu skvělé restaurace. Teď se těším na US Open, potom se rovnou přemisťuji do Číny, kde odehraju tři turnaje. Až pak se vracím zpátky domů,” přibližuje Karolína své plány.

V žebříčku jsou aktuálně lepší jen Ashleigh Bartyová a Naomi Ósakaová. “Jsou to špičkové hráčky. Bartyová oslňuje velmi zajímavou a pestrou hrou, má skvělý servis, umí na síti, dobře se hýbe. Ósakaová po triumfu v Melbourne šla výsledkově dolů, ale teď se zase zvedá. Když je na vlně, je to s ní hodně těžké. V New Yorku obhajuje titul, tak uvidíme, jak se vyrovná s tlakem,” uvažuje nahlas Plíšková.

Plíškové se letos daří. První půlrok je pro ni s ohledem na body zatím ten nejúspěšnější. “Prožívám úžasnou sezonu, ale je za tím spousta dřiny a poctivé práce a v tom hodlám setrvat,” ujišťuje Karolína své fanoušky. “Servis je dlouhodobě mou největší zbraní, takže se ho samozřejmě snažím pilovat i v tréninku. Ale není to zase tak, že bych mu věnovala víc prostoru než ostatním úderům,” dodává Plíšková k tomu, že je aktuálně statisticky nejlepší v počtu es, úspěšnosti prvního servisu i v servisu na vítězství v zápase.

Sparingpartnerkou Karolíny na betonu byla mimo jiných i Donna Vekičová. Jak tahle spolupráce fungovala? “Donna je moc fajn holka. Trénujeme spolu často v Monaku, někdy i během turnajů. Vycházíme spolu dobře,” těší Plíškovou.

Zdroj: oficiální (Karolína Plíšková).

Na US Open se tradičně sejde světová elita, a pokud bude chtít Karolína uspět, bude muset porazit všechny hráčky. Některé ale budou více nepříjemnými překážkami na cestě za slavnou trofejí. “Tohle nejde mít v hlavě, to bych se akorát dopředu stresovala něčím, co nejde ovlivnit. V pavouku se ani nedívám na další potencionální soupeřky. Snažím se koncentrovat vždy jen na nejbližší zápas a na ten se speciálně připravuju se vším všudy,” říká Plíšková.

Tenis stranou, teď ještě k volnému času

Od tenisu k volnočasovým aktivitám… “Po Wimbledonu jsem měla týden volno, byli jsme v Monaku, kde jsem pak absolvovala i přípravu na americké betony. Takže léto trávím tradičně hlavně na kurtech. Prostor pro dovolenou přijde až po sezoně v listopadu,” vysvětluje Plíšková.

Hlavu si Karolína nejlépe vyčistí u vody. “Hodně si odpočinu na rybách, to je můj oblíbený koníček. Ráda si taky přečtu fajn knížku, zajdu si do kina nebo na dobrou večeři,” dodává Karolína. Za společnost ATT Investments, která Karolínu sponzoruje, přejeme jedné z našich sportovních tváří co nejlepší výsledek na US Open, ale i další kariérní a životní úspěchy!


Autor: LJ