Už od roku 2015 se na kladenském Sletišti sjíždí atleti, aby se zúčastnili mítinku Kladno hází. Na něm ani letos nechyběly hvězdy královny sportu. Své 70. narozeniny oslavila před zahájením akce legendární mistryně světa Helena Fibingerová, ale dorazila také Barbora Špotáková nebo Jan Železný. Soutěží se pak zúčastnil například Pavel Maslák, Tomáš Staněk či Jan Kudlička.

13. července 1949 se narodila mistryně světa ve vrhu koulí z roku 1983 a veleúspěšná československá reprezentantka Helena Fibingerová. V den, kdy se konal mítink Kladno hází, slavila 70. narozeniny. “Jsem tady na Kladně vůbec poprvé a moc se mi tu líbí. Je tady skvělé zázemí na trénink i na větší akce. Já mám navíc atletiku moc ráda, a tak je příjemné tady společně s ní slavit mé narozeniny,” řekla pohodou oplývající oslavenkyně v rozhovoru pro ATT Sport Zone.

Patronkou letošního ročníku byla Barbora Špotáková, dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa v hodu oštěpem. “Bydlíme kousek od Kladna, takže jsem tu skoro doma. Místní stadion je mi velmi sympatický a myslím, že se tady i diváci cítí dobře. Je to ideální místo pro takový mítink,” těšilo osmatřicetiletou stále aktivní atletku.

Hlavní českou hvězdou mezi závodníky byl Pavel Maslák. Ten si zaběhl sprint na 100 a 200 metrů. “Líbilo se mi tady hodně. Ani jsem nečekal, že tu bude tolik lidí, to mě potěšilo. Mám to kousek od domova a manželka je navíc těsně před porodem, tak jsem nechtěl jezdit nikam daleko. Nerad bych to promeškal,” usmíval se Maslák, který nakonec na pódiové umístění nedosáhl.

NENECHTE SI UNIKNOUT:

V následujících týdnech se můžete těšit na obsáhlé rozhovory s Helenou Fibingerovou, Barborou Špotákovou, Pavlem Maslákem, Tomášem Staňkem a Janem Kudličkou.

VIDEO Z MÍTINKU KLADNO HÁZÍ 2019:Autor: LJ