Obrovským úspěchem skončila pro ragbistky ryze dívčího klubu STRONG GIRLS Velké Popovice dlouhodobá chlapecká soutěž OPEN 7´s U14. Po závěrečném turnaji ČESKÁ POŠTA RUGBY CUP dne 4. 7. 2020 v domácích Velkých Popovicích se holky mohly radovat z bronzových medailí! Rezervní “B“ tým obsadil také výborné 7. místo z celkem 13-ti týmů.Zeptali jsme se, jak hodnotí zkrácenou jarní sezónu hlavní trenér STRONG GIRLS Josef Bláha.

„Musím všechny holky strašně moc pochválit a jsem na ně opravdu pyšný! Všechny turnaje odehrály s maximálním nasazením a byly chlapeckým týmům vždy vyrovnaným soupeřem. Jsem rád, že si “A“ tým udržel vysokou herní výkonnost po celou dobu soutěže, takže s klidným srdcem odchází na podzim 2020 do ryze dívčí soutěže U17 ČSRU.

Velice příjemným překvapením byly pro mě výkony rezervního “B“ týmu, který zatím přirozeně zaostává v takticko-technických aspektech hry, ale tyhle mladé holky mají pro strach uděláno ajsou pro náš klub obrovským příslibem do budoucna. Skvělou zprávou pro klub je, že jsme všechny turnaje dokázali objezdit vždy s oběma týmy (“A“ i “B“) a v dostatečném počtu hráček. A to další nové „dámy“ do klubu stále přicházejí, takže máme již přes 60 hráček. “.

Konečné pořadí chlapecké soutěže RUGBY OPEN 7´s kategorie U14

 1. RA Olymp Praha “A” (69 bodů)
 2. RC České Budějovice (58)
 3. Strong Girls Velké Popovice “A” (58)
 4. RC Griffins Jablonec nad Nisou (54)
 5. RA Olymp Praha “B” (42)
 6. RC Kralupy nad Vltavou (41)
 7. Strong Girls Velké Popovice “B” (40)
 8. RC Plzeň (36)
 9. Mad Squirrels Vrchlabí “A” (35)
 10. RC Rakovník (34)
 11. ARC Iuridica Praha (26)
 12. RC Olomouc Girls (12)
 13. Mad Squirrels Vrchlabí “B” (8)

Tisková zpráva