Letošní Wimbledon pomalu vrcholí a ženský pavouk už zná všechna čtyři jména hráček, které se objeví v semifinále. Mezi nimi je i jedna Češka – Barbora Strýcová. Talentované Karolíně Muchové, která vyřadila favorizovanou Karolínu Plíškovou, se čtvrtfinálový duel nepovedl, jelikož v něm nestačila na Ukrajinku Elinu Svitolinovou.

V nedávném rozhovoru pro magazín ATT Sport Zone mluvil bývalý tenisový profesionál Bohdan Ulihrach o tom, že Barbora Strýcová je přesně typem hráčky, které sedí travnatý povrch. “Myslím, že pro hráče, kteří se umí dobře pohybovat, může být tráva výhodou. Když to uvedu na příkladu, tak Bára Strýcová je třeba přesně ten typ. To je jedna z mála holek, která umí zahrát volej a dobrá je i na přechodu na síť,” a Ulihrachova slova se naplnila ve skutečnost (celý rozhovor si můžete přečíst ZDE).

Třiatřicetiletá Strýcová si v Londýně na Wimbledonu zahraje semifinále poprvé v kariéře. Jejím maximem v All England Clubu zatím bylo čtvrtfinále. “Byl to jeden z nejlepších zápasů, jaké jsem tu odehrála. Stále tomu nemůžu věřit. Zní to šíleně a pořád se mi třese hlas,” uvedla Strýcová v pozápasovém rozhovoru na kurtu, když se radovala z výhry 7:6 a 6:1 nad Britkou Kontaovou.

Po úspěšném zápase si Strýcová zahrála ještě čtyřhru s Tchaj-Wankou Su-Wei Hsieh a i v té byla úspěšná. V deblu tedy na rodačku z Plzně čeká čtvrtfinále proti dvojici Mertensová/Sabalenková. Teď však Barbora Strýcová myslí hlavně na souboj proti Williamsové ve dvouhře. “Bylo by dobré, kdyby Serenu porazila. Kontaovou vyškolila,” uvedl pro ČTK Jan Kodeš, vítěz Wimbledonu z roku 1973.

Radost Barbory Strýcové po postupu do semifinále:Autor: LJ